Granola z kaszą gryczaną i czekoladą

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Granola z kaszą gryczaną i czekoladą

Szukałam ostatnio alternatywy dla granoli w płatków owsianych i w książce The vibrant table wpadła mi w oko granola z kasza gryczaną. Przerobiłam je trochę na własne potrzeby, dodając banana i czekoladę i wyszło świetnie. Kluczem do sukcesu w tym przepisie i w ogóle jeśli chodzi o granolę z kaszą gryczaną jest to, by kasza była nie palona. Ta klasyczna, którą łatwo dostać w każdym sklepie jest zbyt twarda i nieugotowana niejadalna. Natomiast kasza gryczana niepalona (dostaniecie ją najczęściej na dziale ze zdrowym jedzeniem w większych marketach) tylko delikatnie chrupie i jako składnik granoli sprawdza się doskonale.
Granola z kaszą gryczaną

Granola z kaszą gryczaną - składniki


2 szklanki kaszy gryczanej niepalonej
1 banan
2 łyżki oleju kokosowego
70 g gorzkiej czekolady
3 łyżki migdałów bez skórki

Banana rozgniatamy widelcem i mieszamy z olejem kokosowym. Dodajemy posiekaną czekoladę i posiekane migdały, wsypujemy kaszę i mieszamy wszystko, by lepkie składniki oblepiły te suche.
Na silikonową matę do pieczenia (lub papier do pieczenia) ułożoną na blaszce od piekarnika wsypujemy granolę, rozprowadzamy na powierzchni blaszki i wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 130 stopni.

Granola z kaszą gryczaną powinna piec się godzinę, można przemieszać ją 2-3 razy - po tym czasie orzechy powinny być uprażona, czekolada rozpuszczona, a granola pozbijać w grudki.
Granola z kaszą gryczaną
Zostawiamy ją na blaszce do całkowitego wystudzenia i zastygnięcia. Przesypujemy do szczelnego pojemnika.

1 komentarz

Skrobniesz coś? Dziękuję!