Katalog IKEA 2017 - co nowego ze Szwecji?

czwartek, 25 sierpnia 2016

Katalog IKEA 2017 - co nowego ze Szwecji?

Nowy Katalog IKEA 2017 już jest! Długo wyczekiwany, kultowy wręcz katalog, który zawsze późnym latem pojawia się w naszych skrzynkach pocztowych, miał w tym tygodniu swoją premierę. Co czeka na miłośników wnętrz w sklepach szwedzkiej marki? 

 

Katalog IKEA 2017 - dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu


Ikea w tym roku stawia na swobodę. Hasłem przewodnim kampanii jest życie bez presji i ograniczeń, które stawiają przed nami inni, ale i sami sobie czasem narzucamy. Życie wtedy będzie idealne, kiedy będziemy żyli po swojemu. Porzućmy więc oczekiwania, które wiele w naszej codzienności komplikują i żyjmy według przyjętych przez siebie zasad. Niedoskonałość dostatecznie doskonała? Proszę bardzo! 
Katalog IKEA 2017 - dodatki
IKEA w katalogu 2017 chce zadbać o nasze potrzeby i przekonuje do pozbycia się reguł i presji, jaką nakłada na nas otoczenie. Marka namawia do skupienia się na własnych potrzebach - dom, urządzony na nasz własny sposób, będzie lepszy, bardziej komfortowy i piękniejszy. Nie wszystko musi być ustawione pod linijkę, ważne, żebyśmy we własnej przestrzeni czuli się swobodnie. Rozwiązania, dzięki którym łatwiej będzie wpuścić do naszego życia i domu więcej spontaniczności, znajdziemy w tegorocznej edycji katalogu.

Katalog IKEA 2017 - poczuj się dobrze w kuchni

Szwedzki sklep w tym roku nacisk kładzie na kuchnię. Kochasz kuchenne improwizacje, proszone spotkania, śniadania na balkonie a może imprezy w kuchni? Kuchnia to miejsce, które pozwala na pokazanie swojego prawdziwego ja i pozbycie się barier.  Eksperymenty i improwizacja w kuchni pozwalają w pełni rozwinąć nasz potencjał. Zapomnij o trzymaniu się kurczowo przepisów, dostrzeż urok różnorodnej zastawy i niepasujących do siebie z pozoru krzeseł. Porzuć perfekcjonizm, bo nawet niedogotowany makaron smakuje znakomicie, kiedy spożywamy go w towarzystwie, bliskich nam osób.
Katalog IKEA 2017 - naczynia do zapiekaniaW katalogu IKEA 2017 znajdziemy wiele dowodów na to, że najważniejsze jest życie codzienne zwykłych ludzi. To dla nich powstają nowe rozwiązania i aranżacje, które pozwalają stworzyć funkcjonalny i modny dom niezależnie od metrażu. W sklepie i na stronach znajdziemy wiele rozwiązań, które pozwolą zaaranżować przestrzeń według własnych potrzeb. W katalogu znalazły się też historie trzynaściorga bohaterów, które ukazują wartości IKEA - tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi.

Nowości - jesień i 2017

Katalog IKEA 2017 to nie tylko nowości, ale i znane produkty w nowej odsłonie - nowe wzory i materiały, ale też obniżone ceny.

Jakie produkty zasługują na uwagę? Marka stawia na małe powierzchnie i funkcjonalność swoich produktów. Stół, który służy do jedzenia i odrabiania pracy domowej dla dzieci czy wózek na kółkach który może być zarówno miejscem na kuchenne przydasie, jak i małym stolikiem śniadaniowym to kilka sprytnych patentów. Możliwość szybkiej metamorfozy wnętrza i mobilność jego elementów to temat przewodni szwedzkiej sieciówki na rok 2017.

Potwierdzeniem tego trendu niewątpliwie jest minikuchnia SUNNERSTA - na małej przestrzeni rozplanowano miejsce zarówno na zlew, funkcyjny blat, małą lodówkę i przenośną płytę indukcyjną.
Katalog IKEA 2017 - minikuchnia
Nie zabrakło, co z pewnością zainteresuje blogerów kulinarnych i miłośników pięknych naczyń - zastawy stołowej, szklanek, naczyń do zapiekania, tac czy tekstyliów kuchennych.
Katalog IKEA 2017 - naczynia
Wiosną 2017 premierę będzie miała seria funkcjonalnych mebli IKEA PS 2017. Żeby dowiedzieć się o niej więcej nie trzeba czekać jednak do wiosny przyszłego roku. IKEA w katalogu 2017 prezentuje ten wielofunkcyjny zestaw produktów, w którego skład wchodzą między innymi stoliki, fotel czy wieszak.

Innowacją jest jednym z haseł przewodnich marki IKEA. Dowodem ciągłego rozwoju w tej kwestii jest niewątpliwie seria mebli tworzona z materiałów z recyklingu. Świadomość ekologiczna, która przyświecała projektantom, skłoniła ich do wykorzystania elementów i surowców, które często uznajemy za odpady. I tak powstały biodegradowalne i użytkowe produkty - donice, stoliki i siedziska. Designerzy wciąż pracują, ale wkrótce efektem ich pracy mają być meble z papieru. Może już niedługo najdziemy je w sklepach!

Co jeszcze przygotowała szwedzka marka? Aby dowiedzieć się więcej, koniecznie odwiedźcie sklep IKEA lub obejrzyjcie katalog 2017.


*fot. materiały prasowe

1 komentarz

  1. Mam kartę Ikea Family, mam nadzieję, że mi wyślą katalog tak jak w zeszłym roku:)

    OdpowiedzUsuń

Skrobniesz coś? Dziękuję!