750 best appetizers – recenzja książki

niedziela, 14 września 2014

750 best appetizers – recenzja książki

Dziś razem z Księgarnią Cookoff by Bookoff zapraszam Was na recenzję książki o małych smakołykach. Przyznam, że kiedy wzięłam tę książkę do ręki, wiedziałam, że tematyka niezwykle przypadnie mi do gustu. Kto z nas nie raz przed imprezą dla znajomych nie siadał w fotelu, nie wertował książek kucharskich i nie wymyślał dań, które na spotkaniu znaleźć się powinny. Pamiętam, i jest tak do dziś, że dla mojej mamy zawsze był to niezwykły problem – zrobić coś ciekawego, różnorodnego, ale zbytnio się nie narobić. I właśnie w takich momentach, choć nie tylko, z pomocą przychodzi książka 750 best appetizers.
 Wybór jest ogromny – od dipów, sals, przez wrapy, wytrawne tartaletki, crostini i kanapeczki, większe kanapki, przekąski z owoców morza, sera, wegetariańskie dania, aż po desery. Szczerze – jest z czego wybierać, w końcu to aż 750 przepisów. Dania nie są bardzo skomplikowane, nie zawierają długiej listy składników, by je przygotować, co w przypadku imprezowych przekąsek jest sprawą kluczową. Bardzo podoba mi się też krótki opis każdego dania oraz porady - z czym daną przekąskę podać, jak danie szybko zmodyfikować lub krótka notka, co mieć na uwadze przy wyborze składników.
 Już przy pierwszym przeglądaniu znalazłam wiele swoich typów i przepisów, które chciałabym wypróbować. Pojawią się one z pewnością niedługo na blogu. Z każdym kolejnym zapoznawaniem się z książką stwierdziłam, że wiele z dań po lekkich modyfikacjach lub nawet i bez, sprawdzi się też jako lekkie propozycje obiadowe – wegetariańskie i mięsne samosy, sajgonki, pity z falafelami czy sataye z kurczaka.
 Jedyny minus książki według mnie to znikoma ilość fotografii i kiepski papier. Zdaję sobie jednak z sprawę, że więcej stron ze zdjęciami zmieniłby tę książkę w tomiszcze grubości książki telefonicznej. Ilość przepisów jednak rekompensuje te drobne szczegóły.
Jeśli szukacie pomysłów na fajne przekąski nie tylko na imprezy, ta książka warta jest waszej uwagi.

 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Skrobniesz coś? Dziękuję!