Smoothie bowl - smoothie truskawkowo-bananowe

środa, 15 czerwca 2016

Smoothie bowl - smoothie truskawkowo-bananowe

Słyszeliście kiedyś o smoothie bowl? Miseczka ze smoothie truskawkowo-bananowym i ulubionymi pestkami, płatkami i ziarnami to świetny pomysł na początek dnia lub drugie śniadanie. Smoothie bowl daje ogromne możliwości i można je przygotowywać na niezliczoną ilość sposobów - dobierając różne owoce i dodatki. To, jakie produkty wykorzystacie, zależy tylko od Waszej inwencji i tego, co akurat znajdzie się pod ręką. Zasada jest prosta - chodzi o to, by w naszej miseczce pojawiły się zblendowane świeże owoce udekorowane z wierzchu zdrowymi dodatkami - orzechami, płatkami, pestkami, nasionami. To one sprawiają, że smootie ze zwykłego koktajlu zmienia się w sycące i jeszcze zdrowsze danie.
Jeśli nie chcecie, nie musicie dodawać nabiału w postaci jogurtu czy mleka, można przygotować smoothie truskawkowo-bananowe na bazie samych owoców.
smoothie truskawkowo-bananowe

Smoothie truskawkowo-bananowe - składniki na 2 porcje

2 szklanki truskawek
1 banan
300 g jogurtu naturalnego
1 łyżka chia
1 łyżka wiórków kokosowych
1 łyżka płatków owsianych górskich

1/3 banana i 5 truskawek odkładamy, a resztę owoców wraz z jogurtem miksujemy na gładko.
smoothie truskawkowo-bananowe
Smoothie wlewamy do miseczek na wierzchu każdej układamy w rządku pokrojone na ćwiartki truskawki, pokrojonego na plastry banana. Wysypujemy także rządek z wiórków kokosowych, nasion chia i płatków owsianych.

1 komentarz

Skrobniesz coś? Dziękuję!