Smoothie bowl - smoothie z mango i bananem

piątek, 12 sierpnia 2016

Smoothie bowl - smoothie z mango i bananem

Kolejna już śniadaniowa propozycja pod postacią smoothie bowl. Tym razem jest to egzotyczne smoothie z mango i bananem, które wzbogaciłam wodą kokosową proste ze świeżego kokosa. Smoothie ma energetyzujący żółty kolor, dzięki któremu od razu chce się zacząć dzień! A jeśli nie na śniadanie, to ja ten koktajl pije od razy po treningu. Ananas oczyszcza organizm i przyspiesza przemianę materii. Banan to źródło potasu i chyba najpopularniejszy produkt, po który sięga się po wysiłku fizycznym ze względu na potas w nim zawarty, który podczas aktywności fizycznej nasz organizm traci. Źródłem potasu jest też mango, w którym znajdziemy również magnez i miedź. Warto więc przygotować sobie takie smoothie z mango i bananem, bo to nie tylko smaczna przekąska, ale i bomba prozdrowotnych składników dla naszego organizmu.
Zobacz też inne przepisy na smoothie bowl:
Jeżynowe smoothie z ananasem
Smoothie ze szpinakiem, bananem i kiwi
Smoothie truskawkowo-bananowe
Smoothie bowl - smoothie z mango i bananem

Smoothie z mango i bananem - składniki na 2 porcje

150 g mango
1 zamrożony banan
1/4 ananasa
1 kiwi
chipsy kokosowe
2 duże szczypty nasion chia

120 g mango, banana, obranego i pozbawionego twardego środka ananasa miksujemy na gładką pulpę. Dodajemy wodę kokosową i miksujemy jeszcze chwilę.
Smoothie bowl - smoothie z mango i bananem
Smoothie z mango i bananem przelewamy do miseczek, na wierzchu każdej układamy podprażone na suchej patelni chipsy kokosowe, pokrojone w plastry kiwi, pokrojone w kostkę pozostałe mango i posypujemy całość nasionami cha. Jemy od razu.

1 komentarz

Skrobniesz coś? Dziękuję!