Magdalenki z zieloną herbatą

poniedziałek, 23 listopada 2015

Magdalenki z zieloną herbatą

Uwielbiam magdalenki i kształt tych ciasteczek. Dlatego ostatnio upiekłam sobie małe co nieco - magdalenki z zieloną herbatą. Ciasteczka są delikatne, lekkie, puszyste. Sporo ich smaku zależy od herbaty, jaką wykorzystacie - u mnie była to niezbyt intensywna w smaku herbata z wiśnią, ale myślę, że moja ulubiona zielona z maliną w połączeniu ze skórką z cytryny, którą dodaje się do ciasta, też byłaby bombowym połączeniem. Innowacją w tym przepisie jest także zastąpienie masła mascarpone. Tym sposobem magdalenki z zieloną herbatą mają mniejszą zawartość tłuszczu i są lżejsze. Przepis z tego bloga.
Magdalenki z zieloną herbatą

Magdalenki z zieloną herbatą - składniki na około 14 sztuk


125 g mascarpone
50 g cukru
2 jajka
2 łyżeczki skórki startej z cytryny
1 łyżeczki zielonej herbaty (u mnie Herbapol Kwitnąca Wiśnia)
3 łyżki soku z cytryny
150 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Mascarpone i cukier ubijamy na wysokich obrotach miksera. Cały czas ubijając, dodajemy jajka, jedno po drugim. Miksujemy, aż powstanie jednolita masa.

Do masy serowo-jajecznej dodajemy skórkę i sok z cytryny, herbaciane liście i mieszamy do połączenia.
Magdalenki z zieloną herbatą
Wsypujemy przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i mieszamy, aż ciasto będzie jednolite.
Masę do gniazd foremki na magdalenki najlepiej przekładać łyżką stołową, mocząc ją, przed nabraniem porcji ciasta, w zimnej wodzie. Ciasta do gniazd foremki najlepiej nałożyć nieco mniej niż jej objętość, bo ciasteczka mocno rosną.
Magdalenki z zieloną herbatą
Magdalenki z zieloną herbatą pieczemy w temperaturze 180 stopni przez 10-12 minut - aż magdalenki zezłocą się, studzimy na kratce.

3 komentarze

Skrobniesz coś? Dziękuję!